For incoming mobilities, please click on the button.

Vize Sorunları ile ilgili ESN Türkiye Anketi

ESN Türkiye olarak, Erasmus+ Programları, ESC Programları vb. tüm programlarda öğrencilerin vize konusunda yaşadığı sıkıntıya dair bir farkındalık yaratmak adına büyük bir anket çalışması başlatmış bulunmaktayız. Topluluk bünyesindeki diğer ülkeler tarafından da desteklenen bu anket çalışmasının amacı, vize konusunda yaşanan sıkıntıları somut veriler üzerinden Avrupa Komisyonuna ve çeşitli kanun yapıcılara götürmek, sesimizi duyurmaktır.
Şubat ayı başında Belçika’nın Gent şehrinde katıldığımız ve Avrupa Komisyonunun da bir parçası olduğu panelde yaptığımız konuşma ile vize konusunda Avrupa Birliği Vatandaşı olmayan bireylere yönelik eşitliğin sağlanması için ses getirmemiz sonrası, bunun devamını desteklemek adına anketimizi dolduran öğrencilere ve program katılımcılarına ihtiyacımız var.
Erasmus+ Programlarına ve ESC Programlarına katılım sağlamış olan giden öğrencilerimizin yaşadıkları sıkıntılarını göz önüne serip bu süreçte katkıda bulunabilecekleri ankete aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz: