For incoming mobilities, please click on the button.

British Council GREAT Bursları Başvuruları Başladı

British Council GREAT Bursları başvuruları başladı

GREAT Bursları, seçili Birleşik Krallık üniversitesinde bir yıllık lisansüstü eğitimi almak isteyen Türkiye’den öğrencilere sunulan bir burs programıdır. Her bir burs, yüksek lisans eğitim ücretini karşılamak üzere 10 bin Sterlin değerindedir.

Burslar British Council, Birleşik Krallık Hükümeti’nin GREAT Kampanyası ve katılımcı Birleşik Krallık yüksek öğretim kurumları tarafından ortaklaşa finanse edilmektedir.

GREAT Adalet ve Hukuk Bursları ve İklim Değişikliği Bursları

Yüksek lisans eğitim ücretini karşılamak üzere bu sene ilk kez Adalet ve Hukuk ve İklim Değişikliği alanlarında Türkiye’den öğrencilere verilecek bu burs,  10 bin Sterlin değerindedir. Öğrenciler, University of Stirling ve University of York’da  insan hakları, ceza ve ticaret hukuku dahil olmak üzere adalet ve hukuk alanlarındaki programlara başvurabilirler.

İklim Değişikliği bursları ise Liverpool John Moores University ve University of Manchester tarafından verilmekte olup, deniz biyolojisi, çevre mühendisliği, iklim değişikliği ve sürdürülebilirlik ve yeşil teknoloji dahil olmak üzere iklim değişikliği alanında programlar için geçerlidir.

Bursların başvuru tarihleri Nisan ve Haziran ayları arasında üniversiteden üniversiteye değişmektedir. Burslar hakkında detaylı bilgi için British Council web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Burs veren üniversiteler ile gerçekleştirilecek web seminerine katılarak burslar hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Tarih: 29 Mart 2023,Cumartesi.

Kayıt:  https://forms.office.com/e/rXPU50FS5J

#GREATBursları

——

British Council Bilimde Kadın Burs başvuruları başladı (tam burs)

British Council, dünyadaki kadınların yararlanması amacıyla Birleşik Krallık üniversitesiyle üç yıl önce ortaklaşa başlattığı burs programının bu seneki başvuruları devam ediyor. Finansal desteğe ihtiyaç duyan ve gelecek nesillere STEM’de kariyer yapma konusunda ilham vermek isteyen ve STEM alanında geçmişe sahip tüm kadın öğrencileri bu bursa başvurmaya davet ediyoruz.

Bilim, teknoloji, mühendislik veya matematik programında yüksek lisans okumak veya erken akademik kariyer yapmak isteyen kadın öğrenciler bu tam bursa başvuru yapabilirler.

University of Warwick tarafından beş burs verilmektedir. Ayrıca University of St Andrews ve Cranfield University tarafından Türkiye başta olmak üzere Avrupa ve Balkanlar bölgesinde seçili ülkelerden kadın öğrencilerin başvurusuna açık beşer adet burs bulunmaktadır.

Bursların son başvuru tarihi Mart ve Mayıs ayları olarak üniversiteden üniversiteye değişmektedir.

Detaylı bilgiler için British Council web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Burs veren üniversiteleri yakından tanımak ve başvuru koşullarını öğrenmek için web seminerlerine katılabilirsiniz.

Tarih: 14 ve 28 Mart 2023

Kayıt: https://forms.office.com/e/NTXNhTUHx2

#WomenInSTEM #IWD2023