ERASMUS+ ORTAK ÜLKELER (KA107) 2019 - 2022 DÖNEMİ ÖĞRENCİ HAREKETLİLİĞİ SONUÇLARI

ERASMUS+ ORTAK ÜLKELER (KA107) 2019 - 2022 DÖNEMİ ÖĞRENCİ HAREKETLİLİĞİ SONUÇLARI

ERASMUS+ ORTAK ÜLKELER (KA107) 2019 - 2022 DÖNEMİ ÖĞRENCİ HAREKETLİLİĞİ SONUÇLARI

Hareketlilik için hak kazanan öğrenciler, bölüm koordinatörleri ile birlikte öğrenim / staj hareketliliklerini yapacakları kurumlar ile irtibata geçerek belgelerini çevrimiçi olarak hazırlayabileceklerdir. Gerekli belgelerin asılları ilerleyen tarihlerde ofisimize teslim edilecektir. COVID-19 pandemi sürecinden dolayı aşağıdaki hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir.

 1. Hareketliliklerin başlatılması için herhangi bir engel bulunmamaktadır. Hareketliliklerini gerçekleştirmek isteyen öğrencilerimizin ofisimizden iletişim bilgilerini alarak karşı kurum ile irtibata geçmesi gerekmektedir. 
 2. Karşı kurumun da onayı alınarak hareketlilikler fiziksel ya da çevrimiçi yapılabilecektir. Ancak yalnızca 2020 - 2021 güz dönemine özgü olmak üzere öğrencilerimizin şu hususlara dikkat etmesi gerekmektedir.
  • Hareketlilik çevrimiçi başlayıp fiziksel olarak tamamlanmışsa: çevrimiçi hareketlilik süresince bireysel destek alınmaz, fiziksel hareketlilik için olağan bireysel destek hibesi verilir
  • Hareketlilik çevrimiçi başlayıp çevrimiçi tamamlanmışsa: bireysel destek hibesi verilmez.
  • Hareketlilik fiziksel başlayıp salgının seyrine göre çevrimiçi tamamlanabilir. Fiziksel süre için hibe ödenir. 
  • Hareketlilik fiziksel başlayıp fiziksel tamamlanırsa: Olağan hibe ödemesi yapılır.
  • Dersler sanal olarak ev sahibi ülkede alınırsa:  Olağan hibe ödemesi yapılır. (Karşı kurum sanal eğitim veriyorsa, kurumun bulunduğu ülkeye giderek sanal eğitim almak ve hibeden yararlanmak mümkündür. Ancak, sanal eğitimin Ülkemizden ya da gideceğiniz kurumun bulunduğu ülkeden farklı bir ülkeden alınması durumunda hibeden faydalanılamayacaktır. Hareketlilik sürecince kurumun bulunduğu ülkede bulunulması gerekmektedir.)
 3. Hak kazanan öğrencilerimizin feragat dilekçesi ya da katılım beyannamesini ofisimize teslim etmesi (Fiziksel ya da mail yolu ile teslim yapılabilir) için son tarih 09.10.2020'dir. Bu tarihe kadar işlem yapmayan kişilerin hakları iptal edilecek olup sonraki başvurularında eksi puan uygulanacaktır. İlgili belgelere sitemizden ulaşabilirsiniz. 
 4. Pandemi sürecinden dolayı hareketliliğini şuan gerçekleştirmek istemeyen öğrencilerimizin haklarını 2020 - 2021 bahar dönemine erteleme şansları bulunmaktadır.  Ancak 09.10.2020 tarihine kadar ertelemek istediklerini ofisimize bildirmeleri gerekmektedir. İlgili erteleme belgesine sitemizden ulaşabilirsiniz. 
 5. Detaylı ve özet sonuçlar aşağıdaki eklerle sunulmuştur. 
Bu içerik 21 Eylül 2020 tarihinde oluşturuldu ve  764 defa incelendi