Erasmus+ Hareketliliklerinden Hak Kazanan Personelimiz Hakkında Duyuru

Erasmus+ Hareketliliklerinden Hak Kazanan Personelimiz Hakkında Duyuru

Erasmus+ Hareketliliklerinden Hak Kazanan Personelimiz Hakkında Duyuru

Değer Personellerimiz,

Dünyayı olumsuz bir şekilde etkileyen COVID-19 pandemi sürecinden dolayı Erasmus+ hareketliliğinden hak kazanmış ya da kazanacak olan personellerimizin aşağıdaki hususları dikkate alması gerekmektedir.

  1. Hareketliliğin yapılması için herhangi yasal bir engel bulunmamaktadır. Karşı kurumun da kabul etmesi şartı ile personelimiz hareketliliğini fiziksel olarak gerçekleştirebilecektir. Bu kapsamda, karşı kurumda yüz yüze bir ders aktivitesi gerçekleştirme zorunluluğu bulunmamaktadır. Ancak hibeden faydalanabilmek için, belirtilen hareketlilik tarihi içerisinde, hak kazanılan ülkede fiziken bulunmak ve karşı kurumdan katılım beyannamesi almak zorunludur. Örneğin, Fas'a hak kazanıp 7-11 Eylül arasında hareketlilik yapmak isteyen bir personelimiz, o tarihlerde Fas'ta bulunup anlaşmalı kurumumuzun çevrimiçi etkinliğine katılarak belirtilen hibeden yararlanabilecektir. Ancak Türkiye ya da Fas dışında herhangi bir ülkeden çevrimiçi etkinliğe katılırsa hibeden faydalanamayacaktır.
  2. Hareketliliği şimdi gerçekleştirmek istemeyen personelimiz için, hareketliliğin gerçekleştirilmesi için son tarih COVID-19 pandemi sürecine göre  esnetilecek olup ilerleyen zamanlarda gerekli duyurular yapılacaktır.
Bu içerik 25 Ağustos 2020 tarihinde oluşturuldu ve  395 defa incelendi